wiedza i doświadczenie

uśmiech i zabawa

czas i komfort

jakość i efekty

Misja centrum

Centrum to miejsce diagnozy i terapii dzieci, młodzieży i niemowląt. Przyjazne małemu pacjentowi, szanujące jego możliwości i pozwalające na autonomię.

Miejsce w którym, znajdziesz odpowiedź na nurtujące pytania dotyczące rozwoju maluszka, nawyków przedszkolaka czy postawy nastolatka. Miejsce w którym jest czas na rozmowę, na zaspokojenie dziecięcych potrzeb, na wskazanie właściwego kierunku postępowania. W Centrum niezależnie od wieku podpowiadamy, inspirujemy i motywujemy do budowania świadomości ciała, zdobywania wiedzy o jego potrzebach i możliwościach oraz czerpania radości z sprawnego i harmonijnego ruchu. W Centrum korzystając wiedzy i umiejętności zdobytej na licznych kursach i szkoleniach oraz własnego doświadczenia tworzymy indywidualnie dopasowany plan działania. Wykorzystywane przez nas metody pracy należą do najskuteczniejszych i wiodących na całym świecie form terapii dzieci, młodzieży i niemowląt.

Metody pracy w Centrum:

NDT Bobath

NDT Bobath to metoda terapii stosowana zarówno u dzieci z uszkodzeniem OUN, jak niemowląt, w tym wcześniaków i dzieci z zaburzeniami rozwoju, celem uzyskania maksymalnej niezależność w życiu. Zasady usprawniania według koncepcji NDT Bobath obejmują regulację aktywności mięśniowej, wspomaganie ruchów w formie jak najbardziej zbliżonej do prawidłowych, oraz utrwalanie zdobytych umiejętności ruchowych w codziennych czynnościach.

Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz FITS

jest koncepcją umożliwiającą korekcję skolioz oraz wad postawy. Program ćwiczeń jest dostosowany indywidualnie, w zależności od wielkości kąta skrzywienia, oraz od wyniku badania klinicznego pacjenta. Terapia wg koncepcji FITS ma na celu dokładną diagnozę, przygotowanie struktur mięśniowo-powięziowych oraz budowanie i stabilizowanie nowych wzorców postawy.

PNF

to koncepcja będąca przykładem neurofizjologicznego kompleksowego systemu oddziaływania terapeutycznego, celem odtworzenia utraconej funkcji. PNF korzysta z naturalnych ruchów, zbliżonych do aktywności dnia codziennego. Terapia jest ciekawa i bezbolesna, oraz stworzona w oparciu o potrzeby ruchowe Twojej pociechy.

Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Stóp

to metoda neurofizjologiczna uwzględniająca rozwój stóp dziecka w pierwszym roku jego życia. Terapia umożliwia wczesne diagnozowanie i leczenie nieprawidłowości w obrębie ustawienia stóp. W badaniu wykorzystywane są charakterystyczne chwyty diagnostyczne, a terapia obejmuje pracę manualną, specjalne techniki rozciągania oraz zastosowanie funkcjonalnego bandażowania. Terapia znajduje zastosowanie zarówno wsród niemowląt, jak i dzieci w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym.

Terapia czaszkowo-krzyżowa

to holistyczny system terapeutyczny wywodzący się z osteopatii, który polega na wyczuwaniu za pomocą delikatnego dotyku nieprawidłowości oraz napięć, oraz uwalnianiu ich poprzez zastosowanie specjalistycznych technik. Terapia czaszkowo-krzyżowa jest formą odbierania informacji z ciała, za pomocą oceny pływu płynu mózgowo-rdzeniowego, który krąży w naszym organizmie począwszy od przestrzeni czaszki, przez kanał kręgowy aż do kości krzyżowej, a stamtąd do wszystkich narządów i najdalej oddalonych komórek naszego ciała.

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

to system pracy oparty na koncepcji Anatomy Trains, która tłumaczy zależności pomiędzy poszczególnymi mięśniami i siecią powięziową, tworząc mapy podłużnych połączeń w ciele. Podstawą terapii jest holistyczne spojrzenie na ludzkie ciało, podążanie za ciągłością mięśni i powięzi w poszukiwaniu linii napięcia wpływających na obraz i funkcjonowanie systemu, oraz finalnie rozplątywanie dysfunkcyjnych wzorców. Praca oparta jest na manipulacjach mięśniowo-powięziowych, których celem jest przywrócenie właściwych relacji w tkankach oraz reedukacja wzorców ruchowych.

Taping Rehabilitacyjny

to metoda, która pozwala na osiąganie rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne specjalnego plastra, którego parametry zbliżone są do właściwości ludzkiej skóry. Sposób aplikacji plastra jest indywidualnie dobrany do potrzeb Twojej pociechy oraz jej problemu. Taping Rehabilitacyjny jest doskonałą metodą uzupełniającą i utrzymującą efekty terapii indywidualnej.

Joga

jest jedną z najstarszych metod terapii, której cechą charakterystyczną jest holistyczny wpływ na organizm ćwiczącego. Specyficzne pozycje jogi powodują jednoczesne zwiększenie elastyczności i siły mięśniowej. Precyzyjne budowanie pozycji oraz doskonalenie jej poszczególnych elementów dają możliwość zwiększenia świadomości ciała i zawiadywania jego poszczególnymi elementami. Joga stanowi ciekawe i bardzo skuteczne uzupełnienie terapii konwencjonalnej.

Kariera

Jesteś zainteresowany pracą?
Chcesz dołączyć do naszego zespołu?
Wyślij do nas swoje CV!

Kontakt

Skontaktuj się z nami! Chętnie porozmawiamy i udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania.